Kombi sıcak su vermiyor sorunu evlerde kullanılan kombiler, sıcak su ihtiyacını karşılamak için oldukça önemli bir rol oynar. Ancak, zaman zaman kombilerin sıcak su vermeme sorunuyla karşılaşabiliriz. Bu makalede, kombinin sıcak su vermeme sorununun olası nedenlerini ve anahtar kelimeleri ele alacak, ayrıca bu sorunların çözümü için önerilerde bulunacağız.

Kombi Neden Sıcak Su Vermiyor

Gaz Beslemesi :

Kombi sıcak su vermiyor sorununun en yaygın nedenlerinden biri gaz beslemesi ile ilgili sorunlardır. Gaz hattında bir tıkanma, gaz vanasının kapalı olması veya gaz basıncının düşük olması gibi durumlar kombinin sıcak su üretimini etkileyebilir. Anahtar kelimeler: gaz hattı tıkanması, gaz vanası kapalı, düşük gaz basıncı.

Çözüm :

 • Gaz hattını kontrol edin ve varsa tıkanıklığı temizleyin.
 • Gaz vanasını açık konuma getirin.
 • Gaz basıncını kontrol etmek için yetkili bir teknisyen çağırın. (Formu doldurmak için tıklayınız.)

Su Basıncı :

Kombi sıcak su vermiyorsa, su basıncının düşük olması da bir sorun olabilir. Düşük su basıncı kombinin sıcak su üretimini etkileyebilir. Anahtar kelimeler: düşük su basıncı, su basıncı ayarı.

Çözüm :

 • Kombinin su basınç göstergesini kontrol edin. Eğer basınç normalden düşükse, su basıncını artırmak için kombiye su takviyesi yapın.
 • Eğer kombinin su basıncı sürekli olarak düşüyorsa, bir su sızıntısı olabilir. Su sızıntısını kontrol etmek için bir uzmana başvurun. (Servis Çağırmak İçin 0545 309 35 06 Numarayı Arayın.)

Isıtma Değeri Ayarı :

Kombi sıcak su vermiyor sorununu fark ederseniz, ısıtma değeri ayarının doğru olmadığını kontrol etmek önemlidir. Eğer ısıtma değeri düşükse veya kombi sadece ısıtma modunda çalışıyorsa, sıcak su üretimi etkilenebilir. Anahtar kelimeler: ısıtma değeri, sıcak su modu.

Çözüm :

 • Kombinin kullanım kılavuzunu kontrol edin ve doğru ısıtma değeri ayarını yapın.
 • Kombiyi sıcak su moduna geçirmek için ilgili düğmelere basın.

Kireçlenme :

Kombi, uzun süreli kullanım sonucunda kireçlenme problemiyle karşılaşabilir. Kireçlenme, kombinin içindeki su akışını engelleyerek sıcak su üretimini azaltır veya tamamen durdurur. Anahtar kelimeler: kireçlenme, su akışı engeli.

Çözüm :

 • Kombinin kireçlenme durumunu kontrol etmek için yetkili bir teknisyeni çağırın.
 • Kireçlenme önleyici ürünler veya su yumuşatıcı cihazları kullanarak kireç birikimini azaltın.
 • Düzenli olarak kombiyi temizlemek için önerilen bakım sürelerini takip edin.

Arıza veya Bakım İhtiyacı :

Kombi sıcak su vermeme sorunu, bir arıza veya bakım ihtiyacının bir göstergesi olabilir. Kombi üzerindeki parçaların aşınması veya arızalanması, sıcak su üretimini etkileyebilir. Anahtar kelimeler: kombi arızası, bakım ihtiyacı.

Çözüm :

 • Yetkili bir kombi teknisyeninden yardım alarak kombiyi kontrol ettirin.
 • Gerekli parça değişikliklerini veya onarımlarını yaptırın.
 • Kombinin düzenli bakımını yaptırmak için belirli aralıklarla bir uzmana başvurun.

Kombi sıcak su vermiyor sorunu, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Gaz beslemesi, su basıncı, ısıtma değeri ayarı, kireçlenme ve arıza/bakım ihtiyacı, kombinin sıcak su üretimini etkileyebilen anahtar konular arasındadır. Sorunu çözmek için bu anahtar kelimeleri dikkate alarak doğru adımları atmak önemlidir. Bununla birlikte, kombiyle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıldığında, her zaman bir uzmana danışmak en iyisidir.